четвер, 21 грудня 2017 р.


Тема уроку. Призначення і будова системи охолодження. Принцип дії рідинної системи охолодження.
Мета уроку: ознайомити учнів із призначенням, будовою та принципом дії рідинної системи охолодження; виховувати любов і пошану до праці водія; розвивати просторову уяву, критичне мислення, пам'ять.

Обладнання: таблиця «Система охолодження», стенд «Система охолодження», натуральні прилади.
Міжпредметні зв'язки: фізика, хімія.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку
І. Організаційна частина.
         Перевірка готовності учнів до заняття.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
·        Усне опитування.
Орієнтовні запитання
1.     Яке призначення ГРМ?
2.     З яких деталей складається ГРМ?
3.     Які ви знаєте типи ГРМ?
·        Двоє учнів працюють з індивідуальними письмовими завданнями
1.Описати фази газорозподілу.
2.Порядок роботи циліндрів.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1.     Створення проблемної ситуації.
·        Як ви себе почуваєте, коли перегрілися? Що тоді робите? Чого вам найбільше хочеться у спеку?
2.     Перегляд відео «Система охолодження».
ІV. Оголошення теми і мети уроку.
Мету уроку і очікування учні формулюють самостійно після перегляду відео
V. Організація вивчення нового матеріалу. 
1) План викладу теоретичного матеріалу.
Учні записують у зошити
1.     Призначення системи охолодження
2.     Типи цієї системи
3.     Будова.
4.     Принцип дії рідинної системи охолодження.
2) Пояснення учителя за планом (з використанням мультимедійної презентації)
Матеріал для пояснення
Система охолодження призначається для підтримання оптимального теплового режиму двигуна.
Типи:
1.     Рідинні (здебільшого):
а) відкриті – безпосереднє сполучення з навколишньою атмосферою;
б) закриті – періодично через спеціальні клапани в кришці радіатора.
2. Повітряні.
Охолодні рідини (вода або антифриз (водяні розчини, етиленгліколь в тому числі «ТОСОЛ-А40»)).

Будова:
-         Радіатор;
-         Відцентровий насос;
-         Зливальні крани;
-         Вентилятор;
-         Жалюзі радіатора;
-         Розширювальний бачок;
-         Термостат;
-         Датчик;
-         Впускний трубопровід;
-         Сорочка головки і блока циліндрів.
Принцип дії рідинної системи охолодження.

         Відцентровий насос, який дістає обертання за допомогою паса від шківа колін вала, засмоктує охолодну рідину з нижньої частини радіатора через патрубок і нагнітає її в сорочку охолодження циліндрів. Охолодна рідина обмиває, насамперед, найбільш нагріті деталі двигуна, відбирає частину теплоти, а потім через верхній патрубок подається у верхній бачок радіатора. Проходячи крізь серцевину радіатора в нижній бачок, нагріта рідина охолоджується і знову спрямовується від відцентрового насоса. Водночас частина нагрітої рідини надходить у сорочку впускного трубопроводу для підігрівання пальної суміші, а також у разі необхідності відводиться через спеціальний кран в опалювач салону кузова.

VI. Підсумок уроку.
1) Заповнення таблиці або доповнення схеми (на розсуд учителя)
2) Дидактична гра «Правда-неправда».  Учитель зачитує твердження, учні обирають позицію, аргументують вибір
3) Тести на встановлення відповідності між назвою пристрою та його призначенням 

VIІ. Домашнє завдання
 Опрацювати §2.4 сторінки 57-65, підручника «Будова й експлуатація автомобілів»
Для охочих підготовити презентацію на тему «Cистема охолодження».

 


Немає коментарів:

Дописати коментар